Zobacz również

Zwróć uwagę kupując mieszkanie

Zwróć uwagę kupując mieszkanie
Kiedy kupujemy mieszkanie to musimy dobrze przemyśleć tą decyzję. Ma ona wpływ na resztę naszego życia. Jak już kupimy to nie mamy możliwości zwrócić. Dlatego tak ważne jest, aby stworzyć listę rzeczy o których musimy pamiętać.
 
Przede wszystkim musimy zdecydować czy chcemy mieszkać blisko centrum. Codzienne korki, zgiełk i spory ruch mogą utrudniać spokojne życie. To może na obrzeżach miasta będzie lepiej? Cicho, spokojnie, ale jak będziemy chcieli coś załatwić to do urzędów daleko.
Kolejne pytanie, które musimy rozstrzygnąć to czy będziemy kupować z rynku wtórnego czy od dewelopera. W obu przypadkach musimy się przygotować na dodatkowe koszty związane z remontem i umeblowaniem. Jak znajdziemy mieszkanie używane, odświeżone i w pełni wyposażone to jego cena też będzie odpowiednio wyższa – nawet do 1500/m2 więcej.
 
Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym trzeba zwrócić uwagę na większą ilość szczegółów. Przede wszystkim metraż i rozmieszczenie pomieszczeń. Zdarzają się kuchnie bez okna albo otwarte. Warto też zwrócić uwagę na rozmieszczenie sprzętów w łazience i kuchni. Dla niektórych może okazać się bardzo istotne na którą stronę świata będą mieli okna.
 
Po przejrzeniu kilkunastu ofert sprawdzanie szczegółów stanie się normą. Warto o nie zadbać już od początku.
Wcześniej dodane opinie o firmach (0)
Twoja Opinia
Ocena ogólna:

Zobacz podobne

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 4.17/5 (6 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 4/5 (8 opinii)