Zobacz również

Umowa najmu lokalu - o czym należy wiedzieć?

Umowa najmu lokalu - o czym należy wiedzieć?

Wynajmowanie lokali to w dzisiejszych czasach zjawisko powszechne, które może odbywać się na mocy umowy ustnej bądź pisemnej. Mimo że obie formy są obowiązujące, warto sporządzić umowę najmu lokalu na piśmie. Ochroni ona najlepiej interesy obu stron, ponieważ w razie jakichkolwiek niejasności lub problemów wszystkie kwestie będą przedstawione czarno na białym. Jeśli potrzebujecie porady prawnej w tym zakresie, prawem nieruchomości zajmują się pracownicy Kancelarii Prawnej w Rzeszowie.

Podstawowe zapiski zawarte w umowie najmu lokalu

Sporządzona na piśmie umowa najmu lokalu powinna przede wszystkim uwzględniać okres czasu, na który wynajmujący jest zobowiązany oddać pod wynajem dany lokal najemcy, oraz wysokość czynszu. Warto również wziąć pod uwagę umieszczenie konkretnego zapisu odnośnie terminu i sposobu płacenia przez najemcę czynszu. Jeśli macie wątpliwości związane z treścią konkretnej umowy najmu lokalu lub potrzebujecie pomocy podczas jej sporządzenia, warto skorzystać z usług doświadczonych i wykwalifikowanych Radców Prawnych w Rzeszowie.

Jak uchronić się przed nieuczciwym najemcą lub wynajmującym?

Niestety można się spotkać z nieuczciwym zarówno najemcą, jak i wynajmującym. Dlatego też najemca powinien sprawdzić tożsamość wynajmującego oraz to, czy rzeczywiście jest właścicielem danego lokalu. Może się bowiem zdarzyć, że osoba niebędąca rzeczywistym właścicielem danego mieszkania będzie chciała wyłudzić od najemcy kaucję. Może się jeszcze wydarzyć sytuacja odwrotna, czyli że wynajmujący nie płaci czynszu. Najlepszym wyjściem z tej sytuacji będzie zerwanie umowy i sądowne domaganie się zapłaty czynszu. W tej sytuacji swojej pomocy może udzielić Adwokat Rzeszów, który ma stosowną wiedzę i doświadczenie na temat podejmowanych kroków i najlepszych sposobów postępowania w opisywanej sytuacji.

Wcześniej dodane opinie o firmach (0)
Twoja Opinia
Ocena ogólna:

Zobacz podobne

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 4/5 (8 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)