Zobacz również

Jak krok po kroku wykonać raport diagnostyczny drukarki?

Jak krok po kroku wykonać raport diagnostyczny drukarki?

Jakie mamy możliwości, gdy zorientujemy się, że wykonywane przez naszą drukarkę wydruki są gorszej jakości? Czy w każdej sytuacji od razu musimy korzystać z usług serwisu? Otóż nie, zawsze warto przeprowadzić najpierw raport diagnostyczny drukarki. Funkcję tę posiada każda drukarka atramentowa oraz drukarka laserowa, mimo że sporo osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia tego rozwiązania i jego możliwości. Prawidłowo wykonany raport diagnostyczny może Ci bowiem podpowiedzieć, co jest nie tak i jak zaradzić danemu problemowi. Raport diagnostyczny drukarki - jak go przeprowadzić?

Raport diagnostyczny a różne drukarki

Jak już we wstępie zaznaczyliśmy, raport diagnostyczny jest możliwy do przeprowadzenia w każdej drukarce. Może się jedynie zdarzyć, że realizacja tego zadania będzie wyglądać odmiennie u różnych producentów. Jak zatem poradzić sobie z samodzielnym wykonaniem raportu diagnostycznego? Odpowiedź jest prosta. Znajdź dołączoną do posiadanej drukarki instrukcję i wykonuj wszystkie podane kroki zgodnie z wytycznymi. Przeprowadzenie raportu diagnostycznego nie powinno przysporzyć Ci większych trudności, ponieważ jest bardzo łatwe i posiadanie zaawansowanej wiedzy technicznej nie jest konieczne. Zaprezentujemy to na przykładzie drukarek HP, jak wygląda krok po kroku przeprowadzenie raportu diagnostycznego.

Raport diagnostyczny drukarki - od czego zacząć?

W pierwszej kolejności musisz oczywiście włączyć urządzenie HP i umieścić w podajniku papier (jeśli jeszcze tam go nie ma). Istotne jest jego prawidłowe włożenie, ponieważ ono również może mieć wpływ na jakość wydruków. Po przejściu do panelu sterowania wybierz strzałkę w prawo. W tym momencie powinny ukazać się Twoim oczom różne pozycje, nas w tym wypadku interesuje opcja "Raporty", a konkretniej "Raport jakości druku". Po kliknięciu wszystkich tych opcji drukarka HP rozpocznie wykonywanie raportu diagnostycznego przebiegającego w czterech etapach.

Na czym polega analiza raportu diagnostycznego drukarki?

Drukarka wydrukuje raport diagnostyczny, ale sama go nie przeanalizuje. Ta kwestia musi zostać wykonana przez Ciebie. W pierwszej kolejności wydrukują się informacje na temat konkretnego urządzenia drukującego przeznaczone do przenalizowania jego parametrów. Następnie możesz przejść do kolejnych etapów. Jeśli tylko znajdziesz źródło problemu i uda Ci się jemu zaradzić, nie musisz przeprowadzać całego raportu diagnostycznego drukarki do końca. W każdej chwili możesz go zakończyć i cieszyć się ponownie wysokiej jakości wydrukami.

Stronę z czarnymi liniami musisz przenalizować względem tego, czy nie są wykrzywione. Jakiekolwiek nieprawidłowości w tym wydruku testowym będą prawdopodobnie wskazywać na konieczność wyrównania głowicy drukującej. Wydruk testowy przedstawiający paski w kolorze należy ocenić pod kątem odpowiedniego nasycenia barw i obecności pomiędzy nimi białych linii. Jeśli dostrzegłeś w tym wypadku, że coś jest nie w porządku, to zapewne powinieneś wyczyścić głowicę drukującą. Ostatnim etapem jest wydruk testowy, który powinien ukazywać kolorowe kolumny w intensywnych barwach, bez białych lub przyciemnianych części. Jeśli jakieś defekty widoczne są właśnie na tym etapie, rzecz można naprawić poprzez wyrównanie głowicy drukującej. Może się jednak okazać, że problem mimo wszystko nie zostanie odnaleziony i naprawiony. Wtedy może okazać się konieczne skorzystanie z usług doświadczonych fachowców, jak choćby pracujących w DMD Tonery serwis drukarek Rzeszów.

Wcześniej dodane opinie o firmach (0)
Twoja Opinia
Ocena ogólna:

Zobacz podobne

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy